O autorze
Dostępne kanały:
Facebook, Twitter, Instagram.

Młody warszawiak i równolatek polskiej demokracji.
Szef gabinetu Posła do Parlamentu Europejskiego Dariusza Rosatiego, przewodniczący Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w Warszawie.

Realista, organizator, społecznik, rekonstruktor. Ukończył studia z zakresu Negocjacji w Dyplomacji na Collegium Civitas. Zawodowe doświadczenie zdobywał jako menedżer w warszawskich klubach muzycznych oraz właściciel małej firmy usługowej. Przez sześć lat rozwijał jako wieloletni członek zarządu Polskie Stowarzyszenie Prointegracyjne Europa. Członek Platformy Obywatelskiej.

Od niemal pięciu lat jest bliskim współpracownikiem profesora Dariusza Rosatiego, jako dyrektor jego biura w Sejmie RP a następnie szef gabinetu w Parlamencie Europejskim. Wraz z prof. Rosatim zainicjował projekt „Kompas Edukacyjny”. Dzięki współpracy z Polską Akademią Nauk i Europejską Akademią Dyplomacji brał udział w programach NATO Staffers i Visegrad School of Political Studies. Uczestniczył w seminariach Rady Europy reprezentując zarówno Polskę, jak i państwa Grupy Wyszehradzkiej.

W czasie wolnym zajmuje się rekonstrukcjami działań polskich jednostek specjalnych, grą na pianinie oraz żeglowaniem po morzu i śródlądziu.

Kompromitacja po PiSowsku

Materiały własne
„Głupota jest też pewnym sposobem używania umysłu” – Karol Irzykowski.

Rządy Prawa i Sprawiedliwości przyzwyczaiły nas do sytuacji skrajnych, czasem tych zabawnych (jak rozmaite złote myśli polityków PiS), czasem tych tragicznych (jak ich całe rządy). Lecz takiej skali kompromitacji jaka ma obecnie miejsce, Polska od lat nie zaznała.

Zestawienie otwiera mistrz dobrego smaku i kunsztu dyplomatycznego, minister Witold Waszczykowski, który ze stoickim spokojem objaśnia, że lewicowe poglądy to choroba rozprzestrzeniania przez cyklistów i wegetarian, albo który bez zastanowienia, z pełnym przekonaniem i przenikliwością godną jedynie ministra PiS zarzuca premierom innych państw UE fałszerstwo. Prawdopodobnie tylko po to, by na koniec w glorii i chwale „odejść od murzyńskości”.

Zupełnie na świeżo wspinają się na swoje wyżyny przedstawiciele Komisji Śledczej w sprawie Amber Gold, tutaj o palmę pierwszeństwa walczą Małgorzata Wassermann wraz z Markiem Suskim. Podczas gdy pani poseł kompromituje prace Komisji w bardziej subtelny sposób (polecam przesłuchanie Sławomira Nowaka), poseł Suski jest zdecydowanie bardziej otwarty na poklask. Kiedy się wydawało, że o słynnej „carycy” mało kto już może pamiętać, przeszedł do kolejnej elokwentnej ofensywy wmawiając świadkowi i słuchaczom, że prezydentem Gdańska jest nikomu szerzej nieznany Adam Adamowicz (choć po MSZ krąży plotka, że to nowy Ambasador San Escobar).

Kolejny w zestawieniu jest inny polityk PiS, Jacek Kurski (ktoś ma wątpliwości?) – w tym przypadku slogan „od przedszkola do Opola” w istocie nabiera innego wymiaru. Rzecz w tym, że wspomniany Jacek Kurski do Opola nawet nie dotarł. Dosłownie i w przenośni.

Przyzwyczajeni już jesteśmy do tego, że prokurator stanu wojennego i poseł PiS w jednym - Stanisław Piotrowicz, jest „obrońcą ładu konstytucyjnego”, Czarnecki zamiast do Poznania stara się zawędrować do PKOI, a jedyne rzetelne informacje znajdziemy w niezłomnie niezależnych prawicowych tabloidach. Jednak całości obrazu dopełniają lewicowe lwice prawicy łączące śmierć wybitnego polskiego artysty z odwołaniem opolskiego festiwalu, tajemniczy Portugalczycy, dla których jedyna zmiana to Dobra Zmiana, czy też upajający się nie tylko własną absurdalnością poszukiwacze mitycznego trotylu.


Wiedziała zatem lata temu co mówi posłanka Elżbieta Kruk (z PiS, a jakże) kiedy to w stanie wskazującym na pytanie dziennikarki w sejmie odpowiedziała, że „potrafi pracować dobrze” i „potrafi coś tam, coś tam”.

Bo tak już z tym PiSem jest. Knocić, psuć, dzielić i łgać potrafią doskonale. Ale kiedy okazuje się, że państwem trzeba rządzić, ciemny lud wszystkiego nie kupi, a Gorszy Sort ani myśli siedzieć cicho, to jedynym co zostaje z całego PiS, jest coś tam, coś tam.

To nie jest ASZdziennik, i to jest prawda :-)
Trwa ładowanie komentarzy...